Manchester City nxjerr ne shitje Robinho-n

28/02/2009 16:55

Manchester City ka nxjerre ne shitje sulmuesin brazilian Robinho vetem pak muaj pasi e bleu nga Real Madrid per 42 milione euro.

Skuadra angleze nuk po i duron dot me sjelljet prej femije te lojtarit brazilian dhe ka vendosur qe ta nxjerre ne shitje sapo te hapet merkatoja e veres. Lajmin e ben te ditur tabloidi “Daily Mail” qe thekson se ai mund te qendroje tek “Citizens” vetem nese me skuadren bashkohet trajneri Scolari.

Persa i perket vendit te trajnerit, me i favorizuari per te marre drejtimin e Manchester City eshte tekniku aktual i Bayern Munchen, Jurgen Klinsmann qe konsiderohet nga sheiku Mansur si zevendesuesi ideal i Mark Hughes.

Top Channel