NBA, Lakers shkatarrojne Oklahoma City

25/02/2009 16:00

Los Angeles Lakers nuk e ka pasur te veshtire kunder Oklahoma City, ku ka fituar me lehtesi 107-93 fale 36 pikeve te lojtarit me ne forme te NBA, Kobe Bryant.

Me kete fitore, Lakers konfirmohen edhe nje here si skuadra me e mire e momentit ne kampionatin amerikan te basketbollit. Ne derbin e Teksasit, San Antonio Spurs mundi Dallas Mavericks 93-76. Fitore ka arritur edhe Cleveland Cavaliers ndaj Memphis 94-79, ndersa Toronto i eshte rikthyer suksesit 118-110 ndaj Minnesota-s, fale formes se shkelqyer te italianit Bargnani.

Rezultatet e tjera te mbremjes se djeshme jane, Miami-Detroit 103-91, Chicago-Orlando 120-102, dhe Phoenix-Charlotte 112-102.

Top Channel