Maradona: Nipi do marre nga talenti im

23/02/2009 20:55

Diego Armando Maradona eshte ne gare me dhendrrin e tij dhe njekohesisht futbllistin e kombetares, Sergio Aguerro per genin e ADN-se qe duhet te trashegoje nipi.

Pas lindjes se femijes Benjamin Aguerro, fryt i marteses se vajzes se tij me El Kun Aguerro, tekniku i kombetares spanjolle mendon se ai do marre nga talenti i gjyshit dhe jo i babait. “Mund te luaj dhe te flas me te dhe do me thote: Gjysh ma paso topin. Do jete nje ndjesi e re dhe shume e bukur”, shprehet El Pibe D’Oro, i cili mesa duket eshte shume entuziast per shtimin e familjes.

“Me duket sikur kam rilindur. Ka marre 60% nga gjyshi dhe 40% nga babai”, shprehet me humor ish sulmuesi argjentinas. Benjamin lindi nje dite para debutimit te Maradones ne stolin e kombetares se Argjentines ku skuadra bardhekalter luajti nje ndeshje miqesore me Skocine.

Top Channel