Leonardo: Nuk jam une pasardhesi i Ancelotti-t

23/02/2009 16:40

Carlo Ancelotti nuk do zevendesohet ne pankinen e Milanit nga braziliani Leonardo.

Nese ne fundin e ketij sezoni tekniku aktual i kuqezinjve dhe shoqeria do vendosin t’i japin fund bashkepunimit, ish sulmuesi kuqezi s’eshte ai qe mund te marre drejtimin e “Djallit”.

“Mos e vendosni me emrin tim ne listen e Milanit pasi Carlo do jete trajner deri ne vitin 2010, prandaj mos na vendosni ne pozita te veshtira. Une nuk jam nje kandidat i mundshem dhe uroj qe Carlo te vazhdoje edhe per nje kohe te gjate”, thekson Leonardo, duke u mbyllur gojen zerave qe kane folur shpesh here kohet e fundit.

Ne vijim ai shtoi se nuk e perjashton mundesine qe ne nje te ardhme ta realizoje kete enderr, por sipas tij, nje gje e tille kerkon kohen dhe momentin e duhur.

Top Channel