Itali-France, marreveshje ne fushen berthamore

23/02/2009 17:20

Italia dhe Franca do te firmosin neser ne Rome nje marreveshje bashkepunimi ne fushen e energjise berthamore.

Lajmin e bejne te ditur mediat italiane, te cilat iu referohen burimeve prane pallatit Elize, sipas te cilave behet fjale per nje “pakt politik” qe mbulon integritetin e procesit, qe nga gjetja e deri tek trajtimi i burimeve.

Marreveshja do te nenshkruhet nga kryeministri italian Silvio Berlusconi dhe presidenti francez Nicolas Sarkozy.

Top Channel