Humbja e Beses, “pret koken” e Dajes

22/02/2009 12:30

Ilir Daja largohet nga drejtimi i stolit te Beses.

Menjehere pas humbjes 1-0 me Partizanin, ne fushen e ketij te fundit, tekniku i kavajasve i ka komunikuar skuadres doreheqjen. Shkak per kete vendim eshte bere ecuria e keqe e skuadres, tri humbje radhazi, me Vllaznine, Tiranen dhe Partizanin.

Pas fershellimes finale te takimit, ai eshte futur ne dhomat e zhveshjes, ku u takua me te gjithe lojtaret, duke i dhene fund aventures pas 18 javesh ne kete sezon te Kategorise Superiore. Daja eshte emeruar me 16 shtator, duke zevendesuar Iliaz Haxhiajn e larguar pas javes se trete te kampionatit.

Top Channel