Premier Liga, Hidink e nis me fitore

21/02/2009 19:05

Gus Hidink e ka nisur ne menyren me te mire aventuren e tij ne kampionatin anglez, pasi skuadra londineze e Celsit ka mposhtur 1-0 Aston Vilen.

Goli i vetem i ndeshjes u shenua ne pjesen e pare nga Anelka, nderkohe qe tekniku holandez provoi edhe formacionin qe do te luaje te merkuren kunder Juves ne Ligen e Kampioneve.

Keshtu, ekipi i Celsit i rremben vendin e trete Aston Viles dhe rifutet ne lufte per titullin kampion.

Nderkohe, ne takimet e tjera spikat barazimi 0-0 i Arsenalit me Sanderlend dhe fitorja 2-1 e Mancester Junajtid me Bllekbern.

Top Channel