Ferguson: Shkarkimi i Scolari-t me shokoi

19/02/2009 15:50

Trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson ka reaguar ashper ndaj vendimit te Abramovich per shkarkimin e trajnerit Luis Felipe Scolari.

“Besoj se ky vendim na ka favorizuar shume pasi gara per titull tashme do te luhet mes nesh dhe Liverpool. Ngela i shokuar kur mora vesh per shkarkimin e Scolari-t qe eshte nje trajner me eksperience te madhe. Nxitimi i tyre duhet te na beje te reflektojme per menyren se si po ndryshon bota e futbollit. Ky eshte nje mentalitet i presidenteve dhe tifozeve qe kerkojne rezultate pozitive per nje kohe kaq te shkurter”, thekson skocezi.

Me tej, ai ka dhene nje mendim edhe per trajnerin holandez Guss Hiddink. “Eshte nje trajner me eksperience qe do te sjelle rezultate te mire por do te duhet shume kohe”, pohon trajneri qe ka 20 vjet ne stolin e “Red Devils”.

Top Channel