NBA, Lakers dhe Orlando nuk ndalen

18/02/2009 15:15

Fitore e rendesishme per New York Knicks te drejtuar nga Mike D’Antoni. Skuadra e metropolit amerikan ka mundur ish kampionet e NBA, San Antonio Spurs me rezultatin 112-107 pas kohes shtese.

Protagonisti i ketij takimi ka qene Nate Robinson me 32 pike dhe 10 rebaunde. Fitore ka arritur edhe Los Angeles Lakers ndaj Atlanta Hawks 96-83, ndersa Houston Rockets shkaterroi New Jersey Nets 114-88. Skuadra nga Florida Orlando Magic vazhdon te tregoje forme te shkelqyer pasi ka kaluar me sukses 107-102 Charlotte Bobcats 107-102.

Rezultatet e tjera te mbremjes jane; Detroit Pistons-Milwaukee Bucks 86-92, Oklahoma City Thunder-New Orleans Hornets 98-100, Philadelphia 76ers-Indiana Pacers 91-100, Phoenix Suns-Los Angeles Clippers 140-100, Utah Jazz-Memphis Grizzlies 117-99 dhe Washington Wizards-Minnesota Timberwolves 103-111.

Top Channel