Eriksson prane anglezeve te Portsmouth

17/02/2009 17:55

Portsmouth nuk dorezohet duke kembengulur per te marre ne stol trajnerin e Meksikes, Sven-Goran Eriksson.

Pas humbjes se kombetares meksikane ne ndeshjen e fundit eleminatore per boterorin 2010 ndaj SHBA-se, Eriksson po mendon seriozisht per te gjetur nje skuader tjeter dhe ne kete rast, Portsmouth ka shfaqur interes me te madh. Por ajo cka ngjall debat eshte fakti se suedezi deshiron te punoje tek te dyja skuadrat, mode kjo e ndjekur edhe nga Guss Hiddik.

Sipas “The Guardian”, skuadra e “Fratton Park” kerkon qe suedezi te ulet ne stol duke filluar qe nga muaji qershor. Fjala e fundit i ngelet Federates Meksikane te Futbollit.

Top Channel