Ancelotti: Werder skuader ofensive si Milani

17/02/2009 21:25

“Werder Bremen eshte nje skuader me cilesi te larta, shume te ngjashme me skuadren tone dhe do te jete nje ndeshje interesante”.

Me kete koment e ka nisur intervisten ne prag te ndeshjes se Kupes UEFA, trajneri i Milanit, Carlo Ancelotti. “Ne vecanti, Diego eshte nje lojtar shume i forte”, thekson tekniku kuqezi, sipas te cilit, Pato dhe Ronaldinho do mungojne per shkak te disa problemeve fizike.

“Aktualisht na mungon Kaka dhe Pato. Gjithesesi ne do bejme lojen tone edhe ne nje fushe te veshtire si kjo. Beckham ka ende disa probleme, prandaj nuk kemi vendosur ende per te”, vijon Ancelotti, duke shtuar se Werder Bremen ka disa probleme me shume ne krahasim me ndeshjen qe luajti me Interin ku fitoi 2-1.

Top Channel