Milan pa Kaka ne derbi

12/02/2009 20:20

Sulmuesi brazilian Kaka nuk do luaje ne derbin e 15 shkurtit ku do vendosen fatet e sezonit per skuadren kuqezi.

Lajme te keqija per tifozet e Milanit dhe trajnerin Ancelotti. Sulmuesi brazilian Kaka nuk do luaje ne derbin e 15 shkurtit ku do vendosen fatet e sezonit per skuadren kuqezi.

Pas lajmeve te mira qe erdhen ne fillim te javes nga infermieria, shpresat per te pare ish Topin e Arte ne fushe jane bere zero. Sulmuesi vuan nga nje demtim ne kemben e majte dhe prej disa ditesh nuk ka marre pjese as ne stervitje. Ka shume mundesi qe Kaka te humbase edhe ndeshjen e Kupes UEFA kunder Werder Bremen qe do te zhvillohet vetem 3 dite pas derbit te se dieles.

Mungesa e tij i ka krijuar nje vend te lire bashkekombasit Ronaldinho. Nderkohe, mesohet se mbrojtesi Kaladze do luaje qe nga minuta e pare, ndersa Nesta do vazhdoje te pushoje.

Top Channel