Premier League, Manchester United nuk ndalet

09/02/2009 15:50

Veterani Ryan Giggs ka ngjitur Manchester United ne krye te Premier League, pas fitores se veshtire 1-0 ndaj West Ham.

Ka mjaftuar nje gol dhe nje mbrojtje e pathyeshme me nje Van Der Sar qe nuk peson gol prej 13 ndeshjesh, qe “Djajte e kuq” te mundin skuadren e Zola-s, i cili tashme eshte dhe kandidati kryesor per zevendesimin e Scolari-t tek Chelsea. Pas kesaj fitoreje, skuadra e Sir Ferguson rimerr vendin e pare, dhe eshte me nje ndeshje me pak se skuadrat e tjera.

Vazhdojne humbjet e pikeve te Arsenal. “Topcinjte” e Arsene Wenger kane barazuar pa gola ne derbin londinez perballe Tottenham. Pas deshtimit te radhes, nje tjeter lajm i keq per trainerin e Arsenal, i cili nuk do te kete sherbimet e sulmuesit Adebayor ne ndeshjen e Liges se kampioneve kunder Romes.

Top Channel