Holande, Ajax ne krize, PSV ngjitet

09/02/2009 16:10

Humbja e trete ne 4 ndeshje per Ajax, sjell atmosfere krize ne radhet e skuadres holandeze.

Bardhekuqte e Van Basten jane mundur 4-1 ne fushen e Vitesse Arnhem, duke u shkeputur plot 14 pike nga vendi i pare qe mbahet nga AZ Alkmaar. Me shume mundesi, kjo humbje e largon perfundimisht endrren e kampionatit per kryeqytetasit, pasi vendi i trete dhe 42 piket jane shume larg kryesuesve.

Ne vendin e dyte renditen kampionet e PSV Einthoven pas fitores 3-5 ne fushen e Volendam. Nderkohe, nje dite me pare, AZ Alkmaar kishte mundur 3-1 Willem II Tilburg.

Top Channel