Gjermani, sot emerohet ministri i Ekonomise

09/02/2009 10:10

Sekretari i Pergjithshem i Partise Kristiansociale, Karl-Theodor Zu Gutenberg pritet te marre postin e ministrit te Ekonomise.

Lajmin e kane bere te ditur disa agjenci lajmesh. Gutenberg ze vendin e ish-ministrit Michael Glos, qe dha doreheqjen te shtunen, e cila u pranua nga kancelarja Merkel. Glos e motivoi largimin nga detyra per shkak te moshes.

Horst Seehofer, guvernatori bavarez dhe lider i kristiansocuialeve do te njoftoje sot zyrtarisht emerimin e Zu Guttenberg.

Top Channel