Lineker: Capello, njeriu i duhur per Angline

07/02/2009 15:45

Trajneri i Anglise, Fabio Capello ka nje “sponsor” te rendesishem ne ambientin e ashper britanik.

Duke u bazuar rezultatet pozitive te kombetares se “Tre Luaneve” gjate ndeshjeve te fundit, ish sulmuesi Gary Lineker nuk i kursen levdatat per italianin. “Nuk po them se Capello nuk deshton por u be shume shpejt pika e forte e gjithe skuadres”, shkruan Lineker ne nje editorial per gazeten “Times”.

Ne vijim te shkrimit, ai mbeshtet vendimin e Capello-s per te mos perfshire ne kombetare sulmuesin Owen, pasi sipas tij, ai nuk gezon formen optimale. “Eshte nje njeri i vendosur me dhunti shume te medha dhe me nje eksperience te jashtezakonshme. Kuptoi menjehere se Lampard dhe Gerrard mund te luajne bashke por jo te dy ne qender te mesfushes”, nenvizon ish sulmuesi i Premier League.

Top Channel