Pakistan, talebanet shembin uren, 2 te vdekur

06/02/2009 09:45

Dy te vdekur dhe pese te plagosur nga shperthimi i nje ure ne pjesen perendimore te Pakistanit. Sipas televizionit Geo News, viktimat jane civile.

Ura e shkaterruar nga talebanet perdorej nga NATO per transportimin e trupave te saj drejt Afganistanit. Demtimi i ures ka sjelle probleme ne trafik dhe automjetet jane devijuar ne rruge te tjera.

Nderkaq, ne nje episod tjeter ne veriperendim te vendit jane plagosur 6 pakistaneze. Nje kamikaz shpertheu veten ne nje postbllok ne qytezen Jamrud, qe te con ne rajonin gjysmeautonom te Khyberit.

Top Channel