Teksas, ekzekutohet i denuari per dy vrasje

05/02/2009 09:35

Nje tjeter i denuar eshte ekzekutuar me injeksion vdekjeprures ne Teksas ne SHBA.

Ai ishte shpallur fajtor per vrasjen e te dashures dhe te djalit te saj adoleshent 14 vjet me pare ne San Antonio. Krimi kishte ndodhur kur Davud Martinez ishte 22 vjec dhe i kishte qelluar viktimat me nje shkop bejsbolli.

Ekzekutimi i tij eshte i gjashti brenda ketij viti ne shtetin e Teksasit.

Top Channel