Rama nenshkruan per Tuz Koblenz ne Bundesliga 2

04/02/2009 15:20

Nje tjeter shqiptar tashme eshte pjese e Bundesliges 2 ne Gjermani. Behet fjale per 19 vjecarin Renaldo Rama, i cili ka nenshkruar per skuadren e Tus Koblenzit.

Sulmuesi i ri ka hedhur firmen ne kontraten qe parashikon bashkepunimin deri ne qershor te vitit 2010. Sipas faqes zyrtare te klubit ne internet, 19 vjecari shqiptar do mbaje fanelen me numrin 16.

Rama u kerkua para pak kohesh edhe nga Hanoveri, skuader e Bundesliges ku aktivizohet Altin Lala. Ai eshte pjese e skuadres kombetare shqiptare U-21 dhe u aktivizua ne miqesoren e fituar 3-0 ne Maqedoni te zhvilluar ne nentor te vitit te shkuar.

Top Channel