Milan, Borielo ende ne telashe

01/02/2009 13:50

Sulmuesi i Milanit, Marko Borielo, vazhdon te mos tregoje asnje shenje permiresimi.

Problemet muskulore jane shnderruar ne nje problem kronik dhe sipas stafit mjekesor te kuqezinjve, lojtari mund te jete i detyruar te qendroje jashte fushave edhe per dy muaj. Periudha me e afert kur Borrielo pritet te rikthehet nen urdhrat e Ancelotit mendohet te jete muaji prill.

Per shkak te ketij demtimi, lojtari rrezikon te mos perfshihet ne listen e federimeve per Kupen UEFA. 26-vjeçari ishte rikuperuar gjate fazes pergatitore, por ai u lendua serish ne miqesoren ku Milani luajti me Lecen.

Top Channel