Libani sulmon me raketa Izraelin

14/01/2009 12:55

Libani ka hedhur serish raketa ne territorin izraelit mengjesin e sotem.

Dy-tre raketa katysha rane ne qytetin hebre Kiryat Shmona. E perditshmja izraelite “Haaretz”, konfirmon se raketat rane ne nje zone te pabanuar dhe nuk shkaktuan viktima apo te plagosur.

Forcat e armatosura izraelite jane kunderpergjigjur jo me vone se nje minute duke patur si objektiv veriun e qytetit Ghajar.

Top Channel