Gazi, Putin: BE, masa ndaj Ukraines

14/01/2009 13:30

Presidenti rus, Vladimir Putin fton Komisionin Evropian qe te forcoje presionet per te detyruar Ukrainen te rilejoje furnizimin me gaz drejt Evropes.

Nderkohe kryeministrja ukrainase, Yulia Tymoshenko deklaroi se eshte gati te takohet me Putin per te gjetur nje zgjidhje konsensuale.

Pak me pare edhe kreu i KE-se, Jose Manuel Barroso kerkoi ndeshkim ligjor per kompanite Gazprom dhe Naftogaz.

Top Channel