Bin Laden, thirrje Xhihadit per lufte ne Gaza

14/01/2009 13:35

Disa faqe islamike ne internet kane transmetuar nje mesazh audio, ku lideri i Al Kaedas, Osama Bin Laden, i ben thirrje Xhihadit te perfshihet ne lufte ne Gaza.

Lajmin e ka bere te ditur televizioni arab Al Xhazira. Mesazhi mbante titullin: ”Apel Xhihadit per te ndalur agresionin ne Gaza”. Bin Laden ben thirrje per vazhdimin e luftes.

“Zoti na ka dhene durimin qe Xhihadi te vazhdoje rrugen e tij edhe per shtate vite dhe shume vite te tjere. Pyetja shtrohet nese Amerika do te jete ne gjendje te vazhdoje luften kunder nesh per dekada te tera. Provat tregojne te kunderten”, thuhet ne mesazh.

Perhapja e mesazhit ka ngjallur dyshime per kohen e realizimit te tij. Nuk dihet nese behet fjale ose jo per nje regjistrim te ri te superterroristit.

Top Channel