Ban ki Moon: Te ndalen sulmet ndaj popullsise

14/01/2009 12:35

Sulmet e nje force ekstreme ne radhet e ushtrise izraelite duhen ndalur ne menyre urgjente.

Keshtu deklaroi sekretari i pergjithshem i OKB-se, Ban ki Moon ne nje konference te perbashket ne Kajro me shefin e diplomacise izraelite Ahmed Abul Gheit.

“Shume palestineze jane vrare dhe shkaterrimi eshte i madh. Edhe ne radhet e izraeliteve ka te vrare dhe shume te tjere jane te traumatizuar. Denojme keto akte te dhunshme dhe kerkojme ruajtjen e popullsise civile”, u shpreh Ban ki Moon.

Top Channel