Autobombe ne Mosul, vriten dy ushtare

14/01/2009 14:30

Dy ushtare irakiane gjeten vdekjen nga nje autobombe ne Mosul ne veri te Bagdadit.

Tre te tjere u plagosen nga shhperthimi. Mjeti ishte vendosur prane nje rruge, ku gjendet nje nder tregjet me te medhenj te qytetit dhe shpertheu, ndersa ishte duke kaluar nje patrulle e ushtrise.

Nderkaq, nje civil irakian mbeti i vrare nga perleshjet mes policise dhe nje grupi te armatosur ne lagjen perendimore te qytetit. 

Top Channel