Shëndeti
Vetitë kuruese të bimës së Kokoçelit
“Në shtëpinë tonë”/ Mjeku popullor: Rigoni rregullon funksionin e mëlçisë
Dëmet nga ekranet, studiuesit: Jo edhe aq problematik
Shëndeti
Si të kujdeseni për kallot dhe thembrat
Meshkujt që konsumojnë më pak mish, jetojnë më gjatë!
Europa, e rrezikuar nga sëmundjet tropikale
Sonte në Hipokrati, sistemi Gastrointestinal
Shëndeti
Videoja shokuse/Shikoni se çfarë fshihet tek perimet
Shkencëtarët e kanë shpërbërë kancerin, rezultatet janë të mëdha
Arritje në Greqi, lind një bebe nga tre persona
“Agjërimi”, regjim ushqimor me benefite të mëdha për shëndetin
Shëndeti
“Shëndetësia falas” te privatët, Solis: Koha që sigurimet të marrin vlerë
WakeUp/ Mjeku Florian Toti: Arsyet pse dieta ushqimore vret më shumë se duhani
Studimi/ Edhe konsumi i moderuar i alkoolit, rrit rrezikun e infarktit
I keni ushqyer fëmijët keq gjatë gjithë kësaj kohe! Ja sa duhet të konsumojnë
Shëndeti
Ne shtëpinë tonë/ Teknologu: Kujdes kur blini bulmet, rrezik për shumë sëmundje
Studimi: Skleroza mund të prekë dyfishin e njerëzve që mendohej
Rrudhat mund të jenë një gjë e së shkuarës
Proteza kancerogjene, Franca ndalon implantet e gjirit
Shëndeti
Çfarë është autizmi dhe çfarë e shkakton?
Depresioni postpartum, zbulohet medikamenti; është i shpejtë dhe efikas