8 shpatat vdekjeprurëse më të famshme në histori (Foto)
07/05/2019 13:41
Në Shtëpinë Tonë/ Apolonia më pak se 10% e zbuluar
06/05/2019 10:53
Bukuritë e Butanit! Imazhe mahnitëse zbulojnë malet frymëzuese të vendit, luginat e harlisura dhe qytete të lashta
06/05/2019 10:04
Shpjegimi për retë që duken si nga pikturat e Van Gog
04/05/2019 20:41
“Çmendet” rrjeti pas habisë së ushtrisë indiane: Gjetëm gjurmë të krijesës mitike “Yeti”
30/04/2019 13:56
Plastika e biodegradueshme, një mit fals?
29/04/2019 14:12
Të gjithë sytë nga qielli! Sonte Hëna “bëhet” rozë
19/04/2019 19:55
Dasmat e elitës në Kore, festime njëditore në vendin komunist
19/04/2019 12:11
20 ushtritë më të fuqishme të botës – FOTO
18/04/2019 18:58
Dikur specie në zhdukje, tani me shumim rekord. Papagalli i çuditshëm në çiftim
18/04/2019 17:54
Zbulohet “njeriu i panjohur”. Gjenden eshtrat e një qenieje njerëzore të lashtë
16/04/2019 09:50
34 vjet nga vdekja e Enver Hoxhës – FOTO
11/04/2019 11:10
Perlat e urtësisë, në Japoni mbijeton ende tradita e lashtë
09/04/2019 21:33
Japonia hyn në epokën e re “Reiwa”, pas largimit të Akihitos
01/04/2019 14:42
Luftë për mbijetesë mes “djajve të Tasmanisë”
29/03/2019 22:06
Krijesat misterioze në kuzhinë ndezin debat mes shkencëtarëve (Foto/Video)
29/03/2019 19:27
Era e fortë ngre në ajër burrin (Video)
29/03/2019 12:55
Zbulohet shpella më e gjatë në botë, nuk është në Iran
28/03/2019 23:05
Kinë, arkeologët mahniten nga zbulimi i fundit
27/03/2019 10:27
Autobiografia e Michelle Obamas, shiten 10 milionë kopje
27/03/2019 10:05
Soreca: Të kapërcehen dallimet partiake dhe të dialogohet
26/03/2019 15:44