Biblioteka mbush 100 vjeç/ Nis projekti për digjitalizimin e gjithë fondit të librave
01/07/2020 15:34
Shfaqja e parë pas pandemisë/ “Testamenti i ri”, komedia franceze e viteve ‘30
30/06/2020 19:58
Pianot e Ksamilit/ Kompozitori Dizdari tregon si u ushtruan muzikantët e rinj në izolim
30/06/2020 12:40
Studimi i Floresha Dados/ Akademikja sjell “Postmodernizmi, poetikë e antirregullit”
27/06/2020 16:29
Gjovalin Lazri, mjeshtër i madh/ Violonçelisti është vlerësuar nga Presidenti Meta
26/06/2020 15:44
“Po vjen Trump”/ Publicisti Frrok Çupi prezanton librin e ri në Elbasan
26/06/2020 12:36
Karantina e Pëllumb Kullës/ Gjatë izolimit në Shqipëri krijoi “diktatura e Parasë”
23/06/2020 15:36
Muzeu i dy kohëve/ Gjirokastër, tregon etnografinë dhe historinë e socializmit shqiptar
22/06/2020 15:38
Në gjurmët e Balshajve/ Historiania Bogdani flet për të kaluarën dhe të tashmen e shtetit
22/06/2020 12:28
Teatri zhvendoset në natyrë/ Në Korçë nisin provat për komedinë e Çajupit “pas vdekjes”
21/06/2020 20:48
“Art në kafaz”/ Ekspozitë në kushtet e pandemisë në Durrës
21/06/2020 12:28
Aktori i personazhit Bilbo Baggins në ‘Lord of the Rings’ ndërron jetë
20/06/2020 20:37
Tre kamberët e Kapexhiut/ Ekspozita me karikaturat e Ramës, Bashës dhe Veliajt
09/06/2020 16:05
Çmimi i arkitekturës evropiane/ Për këtë vit nga Shqipëria do të nominohen 5 projekte
09/06/2020 12:45
Letërsia për fëmijë/ Krijimi më i fundit nga Gaqo Bushaka
03/06/2020 21:02
“Vizart” mbledh brezat/ Artistë të para dhe pas viteve ’90 bëhen bashkë në një ekspozitë
02/06/2020 20:23
Me violinë në rrugët e Sarandës/ 12-vjeçari i talentuar që studioi 4 orë çdo ditë në muajt e pandemisë
31/05/2020 20:22
Izolimi ndaloi kërcimin/ Koreografi Arian Plaku në pritje të rikthimit në klasat e vallëzimit
31/05/2020 20:18