Foto ilustruese

KORÇË- Një tjetër lajm i mirë vjen nga qyteti i Korçës ku raportohet se është shëruar pacienti i parë që ishte infektuar me koronavrius.

Laerti nga Korça tashmë i shëruar plotësisht ka lënë ambientet e spitalit Infektiv dhe gjatë mbrëmjes së sotme ka mbërritur në vendlindjen e tij.

Lajmin e ka bërë të ditur doktori i Spitali Korçë, Litjan Broka i cili ka falenderuar stafin mjekësor në spitalin e Infektivit në Tiranë.

“Sapo mberiti ne Korce pacenti i pare nga qyteti i cili le Spitalin Infektiv plotesisht i sheruar 🙂

Faleminderit gjithe stafit mjeksor te Spitalit Infektiv dhe Spitalit Rajonal te Korces qe ne dy faza sebashku ndihmuan Laertin te kalonte me sukses semundjen e Corona Virusit.

Urojme qe kemi lajme te mira per te gjithe qytetaret e Korces por dhe gjithe Shqiperise te prekur nga Covid-19

#Forca” shkruan Doktori.

Në Korçë janë 13 persona të infektuar me CoVid-19.

FOTO GALERI
1/25

Top Channel