Fotografitë dramatike kanë zbuluar se si helikopteri i Kobe Bryant shpërtheu në zjarr, pasi u ‘zhyt’ me 1.000 metra në një kodër të Dielën, duke vrarë legjendën e NBA dhe tetë të tjerë.

Fotografitë e marra pas përplasjes tregojnë rrënojat e flakës pasi piloti u kishte thënë kontrolluesve të trafikut ajror se po ngjitej për të shmangur një shtresë resh.

U zbulua se nuk kishte kuti të zezë në bord, por përkundrazi një iPad i cili përdorej për itinerarin e fluturimit.

Të nëntë personat që ishin në aeroplan, përfshirë ish-superstarin e NBA dhe vajzën e tij 13-vjeçare Gianna vdiq.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel