Po bëjnë xhiron e rrjetit! Fotot e tmerrshme të luanëve që po ngordhin nga uria

22/01/2020 19:31

Ndërgjegjësimi në internet po rritet me shpejtësi për të ndihmuar në shpëtimin e jetës së 5 luanëve të kequshqyer dhe të sëmurë të mbajtur në një park në kryeqytetin e Sudanit.

Me shqetësime në rritje për krijesat për t’u zhvendosur në një habitat më të mirë, 5 luanët mbahen në kafaze në Parkun Al-Qureshi të Khartoum.

Siç duket dhe nga fotot luanët vuajnë nga mungesa e ushqimit dhe ilaçeve.

‘Unë u tmerrova kur pashë këto luanë në park. Kockat e tyre duken nga lëkura e tyre. ”tha Osman Salih, i cili nisi një fushatë në internet ku shkroi në Facebook nën hashtag #Sudananimalrescue.

FOTO GALERI
1/11

Top Channel