Alarm dhe shkatërrime në Spanjë. Katër viktima nga moti. Thirrje turistëve: Largohuni (Foto te motit ekstrem)

21/01/2020 20:46

Stuhia Gloria ka vrarë katër persona në Spanjë. Era e fortë dhe dallgët disa metra të larta kanë shkaktuar shkatërrime të konsiderueshme në zonat bregdetare dhe në ishujt turistikë.

Autoritetet kanë kërkuar që turistët të largohen me urgjencë. Në zonat e brendeshme të Spanjës ka rreshje të mëdha dëbore. Stuhia Gloria ka nisur shkatërrimet edhe në Francë.

FOTO GALERI
1/20

Top Channel