Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.0 i shkallës rihter ka rënë në Greqi para disa orësh.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 6 kilometra larg, Valsamáta, 15 kilometra larg Argostólion, 95 kilometra larg Pátra, dhe 269 kilometra larg Athinës.

Nga tërmeti nuk mësohet të ketë pasur dëme, por janë ndjerë lëkundje të forta.

Top Channel