Jetimorja e Durrësit, gati për festa/ Fëmijët bëjnë pemën e Vitit të Ri dhe përpiqen të harrojnë tërmetin

07/12/2019 16:31

Në jetimoren e Durrësit, ashtu siç e do tradita, java e parë e dhjetorit ka shënuar vendosjen e pemës së Vitit të Ri dhe zbukurimin e saj.

E gjitha kjo ndodh në një moment të vështirë për qytetin e Durrësit (atë të mëngjesit të 26 nëntorit, ku një tërmet i fuqishëm goditi vendin) duke simbolizuar kështu rifillimin e jetës.

Për më tepër ndiqni kronikën e përgatitur nga gazetari i Top Channel-it, Endri Tufa.

Top Channel