Komuna e Obiliqit ndan 15 mijë euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

29/11/2019 10:15

Komuna e Obiliqit në Kosovë ka ndarë sot 15 mijë euro për familjet e prekura nga tërmeti në Durrës dhe vendet tjera të Shqipërisë.

Ky vendim u mor në një seancë të jashtëzakonshm,e e cila filloi me një minutë heshtje për të gjithë njerëzit që humbën jetën si pasojë e shembjes së shtëpive nga tërmeti që ndodhi të martën në orët e hershme të mëngjesit.

Këtë lajm e ka bërë të ditur kryetari i komunës së Obiliqit Xhafer Gashi me anë të një postimi në Facebook:

Postimi i Gashit:

Me një minutë heshtje për të gjithë njerëzit që humbën jetën nga termeti në Shqipëri, filluam seancën e jashtëzakonshme sot. Në këtë seancë aprovuam me gjitha votat për, kërkesën time për ndarjen e mjeteve financiare prej 15,000.00€ për familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri. Bashkë ndjejmë dhimbjen me ju Shqipëri!

Top Channel