Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha doli para mediave mbrëmjen e të premtes, ku nuk la pa përmendur edhe përplasjen e re mes maxhorancës dhe presidencës, krijuar pas emërimit të anëtarëve të reja në Gjykatën Kushtetuese.

Ai akuzoi maxhorancën dhe kryeministrin Edi Rama për një plan kriminal për kapjen e çdo institucioni.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në mbyllje të konferencës të tij për mediat ka bërë me dije se Shqipëria ka një rrugëdalje nga kriza e thellë që po kalon.

Sipas liderit të opozitës, sot shteti është në paligjshmëri dhe zgjidhja kalon vetëm nga zgjedhjet e parakohshme.

Top Channel