Presidenti Meta zhvilloi sot një konferencë për shtyp, ku pranoi edhe pyetje nga gazetarët. Ai u pyet se çfarë do të ndodhë me bashkinë e Vorës dhe Shkodrës që janë pa kryetar dhe nëse do të kemi një datë zgjedhjesh.

Meta u shpreh shkurt:

Kemi çështje më të rëndësishme, ndërtimin e gjykatës Kushtetuese”.

Kujtojmë që Meta nuk i njeh zgjedhjet e 30 qeroshrit pasi ai me anë të një dekreti e kishte anuluar këtë datë dhe me pas shpalli datën 13 tetor si ditën e zgjedhjeve vendore.

Top Channel