Fermeri abuzon seksualisht me kafshët, nuk kursen as derrat

11/11/2019 17:01

Një fermer 30-vjeçar zviceran, me nofkën “Andreas F.” abuzoi seksualisht me kafshë në fermën e prindërve të tij në Thurgau të Zvicrës.

Delet, lopët, viçat, dhitë, derrat, nuk u kursyen nga 30-vjeçari, madje as qeni i tij, shkruan Blic.

“Andreas F.” u zbulua kur ai pati një aksident: Gjatë një takimi seksual me një kafshë, ai u plagos nga një dem me peshë 300 kilogramë, transmeton KosovaPress.

Gjykata e Qarkut Weinfelden në kantonin Thurgau dënoi “Andreas” me tre vjet psikoterapi për të kuruar shtytjen e tij seksuale ndaj kafshëve.

Tani për tani, dihet pak për këtë çrregullim seksual. Arsyeja: Shumë pak pacientë me zoofili (të përkthyera si “dashuri për kafshët”) janë të gatshëm të zbulojnë çrregullimin dhe të aplikojnë për trajtim.

“Ata shpesh bëhen të turpëruar ose kanë frikë nga komentet e këqija për rrethinat e tyre,” thotë Sebastian Dittert, një psikiatër dhe specialist i psikoterapisë që ka hulumtuar shkencërisht zoofilinë.

Top Channel