Katalonja është përfshirë nga protestat masive, ku shumë persona kërkojnë pavarësinë nga Spanja.

Për shkak të këtyre protestave u shty edhe një ndër ndeshjet më të ndjekura në botë, ajo midis Barcelonës dhe Real Madrid e cila ishte caktuar për më 26 tetor.

Në “Facebook” është publikuar një video ku tregon dhunën që po ushtron policia spanjolle ndaj qytetarëve.

Top Channel