“Ishte i tmerrshëm”, fansat e “Joker” dalin të traumatizuar nga kinematë

05/10/2019 17:33

Filmi i diskutueshëm Joker ka shkaktuar shqetësime të mëtejshme pasi fansat dolën jashtë kinemasë pas publikimit këtë fundjavë.

Dashamirët e filmit shkruan pa fund postime në Twitter të Premten në lidhje me filmin, në të cilin luan Joaquin Phoenix, flet për një klloun të margjinalizuar që kryen një seri vrasjesh. Historia është treguar në mënyrë që të tërheqë simpati për të, thonë shumë kritikë.

Në mesin e një numri të mesazheve dikush shkroi: ‘Filmi shfaq dhunën e armëve dhe çështjet e shëndetit mendor. ‘

“Unë kurrë nuk kam dalë jashtë një filmi, por me Joker isha shumë afër “, shkroi një tjetër.

‘Nëse nuk do ta shihja Xhokerin me një mik, unë me siguri do të kisha dalë nga teatri duke menduar se dikush duhet t’i thoshte Trump të mbyllej … Djaloshi i bardhë pranë meje doli nga Joker në minutat e fundit të filmit. Utrondita nuk do gënjej … Mos e shfaqni më këtë film”, shkruan disa të tjerë.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel