Përfaqësueset e Ambasadës së SHBA-së kanë pritur largimin e Saimir Tahirit, për t’u larguar edhe ato nga ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Përfaqësueset e Amerikës kanë ndjekur nga afër procesin dhe shpalljen e vendimit nga trupa gjykuese. Ato u larguan pasi situata përpara gjykatës ishte qetësuar disi.

Në lidhjen “live” me emisionin “Open”, përpara shpalljes së vendimit, avokati i Tahirit e konsideroi garanci pjesëmarrjen në seancë të përfaqësuesve të Ambasadës së SHBA-së.

  Amerikanët në gjyqin e Tahirit, avokati në “Open”: Janë garanci, krijuan bindjen se nuk ka prova

  A mund të rikthehet Tahiri në poste politike? Ja çfarë vendosi Gjykata

FOTO GALERI
1/2

Top Channel