“Një fytyrë e njomë, e plagosur nga lufta”- kështu shkruan BBC, teksa përshfaq në një kronikë, historinë e vogëlushit nga Siria, jeta e të cilit ndryshoi një vit më parë, gjatë një sulmi ajror.

Në 2018-n, Jouma dhe familjarët po largoheshin nga vendlindja e tyre, kur krejt papritur autobusi me të cilin po udhëtonin u godit gjatë sulmit në fjalë.

Fytyra e vogëlushit, asokohe 3-vjeçar mori plagë të rënda. Po kështu, i mituri mbeti i verbër. Familja aktualisht jeton në Liban.

FOTO GALERI
1/2

Top Channel