McLaren ka zbuluar makinën më të fuqishme dhe më të shpejtë të kësaj marke.

Ky është modeli që do të vendoset në krye të gamës ultrasportive të McLaren-it, duke zënë pozicionin që deri më tani i ka takuar P1. Shpejtësia maksimale e McLaren Speedtail do të jetë 400 km/h.

Vetëm 106 njësi janë prodhuar dhe të gjitha janë prenotuar, pavarësisht se kushtojnë 2 milionë euro secila.

McLaren Speedtail do të ketë tre vende në konfigurim 1+2, me shoferin në pozicionin qendror dhe dy pasagjerët mbrapa.

FOTO GALERI
1/18

Top Channel