Kontrolli i EULEX ne dogana, rruget te bllokuara

26/06/2009 12:00

Vazhdon ende bllokada e rrugeve ne veri te Kosoves, ne shenje proteste ndaj kontrollit te vendkalimeve kufitare me Serbine nga EULEX.

Banoret e Leposaviqit dhe Zubin Potokut, jane te vendosur ne qendrimin e tyre deri ne nje ndryshim te vendimit nga ana e EULEX.

Megjithate, sipas mediave kosovare, aktet e fundit nuk gezojne mbeshtetjen e Beogradit.

Top Channel