Serbi, regjistrohet rasti i pare i gripit A

24/06/2009 18:40

Ne Serbi eshte regjistruar sot rasti i pare i prekjes se njeriut nga gripi i derrave.

Lajmin e ka bere te ditur ministri serb i Shendetesise, Tomica Milosavlevic, sipas te cilit behet fjale per nje 29 vjecar nga Beogradi qe se fundmi ka jetuar ne Argjentine.

Sipas ministrit, gjendja e te riut eshte e qendrueshme dhe ai po mjekohet ne nje klinike infektive ne kryeqytetin serb.

Top Channel