Obama dhe Biden, blitz per hamburger

05/05/2009 22:45

Presidenti amerikan, Barak Obama dhe zevendesi i tij, Joe Biden, kane vendosur te zhvillojne nje vizite blitz ne Virginia per te ngrene nje hamburger.

Ne nje lokal ne Arlington, ne Virxhinia, i specializuar per hamburger gjigand kreu i Shtepise se Bardhe dhe numri dy kane porositur drejtperdrejt ne banak duke paguar me leke ne dore nga 6.95 dollare secili.

Vizita blitz eshte zhvilluar pak para takimit me presidentin izraelit, Shimon Peres.

Obama u ka ofruar hamburger edhe disa gazetareve.

Top Channel