Masakra ne dasmen ne Turqi, 6 te arrestuar

05/05/2009 09:10

Ka arritur ne 45 numri i viktimave te masakres ne nje dasme ne Turqi. Nje grup personash te armatosur sulmuan dasmoret qe festonin.

Ne mesin e te vdekurve eshte edhe nje familje e tere prej 6 femijesh dhe dy prinderit. Ministri turk i Brendshem Besir Atalay perjashtoi perfshirjen ne masaker te ndonje levizjeje kurde, te cilat jane aktive ne kete rajon.

Sipas tij, nuk behet fjale per ndonje sulm terrorist. Nderkohe, tete persona jane arrestuar per ngjarjen, ndersa hetuesit e kane kaluar naten duke biseduar me deshmitaret, ne perpjekje per te identifikuar autoret e kasaphanes.

Identitetet e te arrestuarve nuk jane bere te ditura ende, por mesohet se ata kane pasur arme.

Top Channel