Tadic viziton Manastirin e Decanit

17/04/2009 12:10

Presidenti i Serbise, Boris Tadic po zhvillon nje vizite ne Manastirin e Decanit ne Kosove, me rastin e Pashkes ortodokse. (UPDATE)

Vizita e Tadic u krye, pasi qeveria kosovare dha lejen, duke qene se behet fjale per nje vizite private dhe te natyres fetare.

Nuk dihen hollesi te tjera rreth vizites se presidentit serb. Manastirin e Decanit presidenti Tadic e ka vizituar edhe vitin e kaluar per kremtimin e Pashkeve.

Top Channel