Raporti i Thacit, edhe sot debat ne kuvend

30/01/2009 11:10

Ne Kuvendin e Kosoves vazhdon edhe sot debati per raportin e punes njevjecare te qeverise.

Ate e paraqiti dje kryeministri Hashim Thaci, mes reagimeve te shumta dhe polemikave nga opozita, qe kundershtoi fuqishem raportin. Per shkak te numrit te madh te diskutuesve, debati vazhdon edhe sot.

Kritikat nuk munguan dje as nga  pjesetare te komunitetit serb. Nje nga ceshtjet me te rendesishme qe u diskutua, ishte edhe ngecja e njohjeve te reja dhe mungesa e lobimit nga shteti i Kosoves.

Top Channel