Miqësorja me Napolin, Egnatia mposhtet me “poker” nga skuadra e Antonio Contes

28/07/2024 21:54

Egnatia ka zhvilluar një test miqësor me Napolin, duke u mposhtur me rezultatin 4-0 nga ekipi i Antonio Contes.

Sfida e zhvilluar në Castel di Sangro u dominua nga ish-kampionët e Italisë nga fillimi, me Kvaratskhelian dhe Politanon që tundën rrjetën e Dabjanit në minutat 21’ dhe 29’.

Në pjesën e dytë, sulmuesi gjeorgjian tundi dhe njëherë rrjetën e kampionëve të Shqipërisë në minutën e 53’, ndërsa për t’i dhënë goditjen finale ekipit të Tetovës mendoi Ngonge që realizoi dhe golin e katërt në minutën e 69’.

Kështu Egnatia do të rikthehet me një humbje në Shqipëri, me mendjen e rrogozhinasve që ngelet te ndeshja e kthimit me Vikingur Rejkjavik, për të mbrojtur rezultatin e ndeshjes së parë, fitores 0-1.